неділя, 31 грудня 2017 р.

Вітаю!

Вітаю з прийдешніми Новим роком і Різдвом Христовим!

Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашим родинам добро, мир і достаток. Бажаю, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли. Сподіваюсь, в новому році Ви відчуєте турботу та тепло друзів і близьких.

неділя, 10 грудня 2017 р.

10 грудня - День прав людини

День прав людини - міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

субота, 9 грудня 2017 р.

Тиждень права та історії

Згідно з річним планом роботи Федорівського НВК на 2017/2018 н.р., розпорядженням РДА «Про проведення Всеукраїнського тижня права у 2017 році» в період з 04.12.2017 по 08.12.2017 року в Федорівському НВК проведено тиждень права та історії.

неділя, 3 грудня 2017 р.

До 295-ти річчя від дня народження Г.С.Сковороди

Григорій Савич Сковорода, просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог, народився 3 грудня 1722 року в селі Чорнухи Лубенського полку, що є територією сучасної Полтавщини, в сім’ї малоземельного козака.
Постать Григорія Сковороди займає особливе місце в історико-культурному розвитку України. Це філософ, який зумів гармонійно поєднати філософію і життя. За словами Д. Чижевського, «життя Сковороди є його філософією, а його філософія – є його життям».

пʼятниця, 1 грудня 2017 р.

День в історії України

26 років тому на Всеукраїнському референдумі українці підтвердили Акт проголошення незалежності України.
Більш ніж 90% наших співгромадян обрали шлях свободи та демократії. На мапі світу остаточно з’явилася нова держава – Україна.
Нехай цей день єднає нас в наших прагненнях до добробуту та розвитку!

субота, 25 листопада 2017 р.

День пам’яті жертв Голодомору

Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. Пам'ять жертв Голодомору - мільйонів невинно убієнних українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом - вшановують щороку в четверту суботу листопада відповідно до указу Президента України № 431/2007 від 21.05.2007 про «День пам’яті жертв голодоморів».
У 2017 році День пам’яті жертв Голодомору припадає на 25 листопада. Цього року пам'ятні заходи пройдуть під гаслом «Голодомор — помста за свободу, помста за революцію».

вівторок, 21 листопада 2017 р.

День Гідності та Свободи

Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 - го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

четвер, 16 листопада 2017 р.

Про 25 грудня

Офіційний твіттер Верховної Ради України повідомляє, що народні депутати підтримали законопроект про встановлення 25 грудня вихідним днем. Вихідний 2 травня відмінено.

субота, 28 жовтня 2017 р.

Річниця визволення України від нацистів

Сьогодні ми відзначаємо 73-ю річницю визволення від нацистських загарбників: 28 жовтня 1944 року військові з’єднання Першого і Четвертого українських фронтів у районі Ужгорода вийшли на сучасний кордон України, витіснивши з теренів нашої країни останні окупаційні сили.

Вперше на телебаченні

Перебуваючи на відпочинку у культурній столиці України - Львові, став респондентом програми "Точка погляду" на телеканалі "ПравдаТУТ"

пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

неділя, 1 жовтня 2017 р.

До Дня працівників освіти

З Днем Учителя!
Знайдіть час і зателефонуйте своїм викладачам. Згадайте, як на випускному ми обіймали їх. Вони - важлива частина нашого життя!
Пройшли роки. Скажіть кілька теплих слів людям, які багато в чому зробили нас людьми.

пʼятниця, 22 вересня 2017 р.

До Дня партизанської слави України

22 вересня в Україні вшановують учасників підпілля. Це свято створене, щоб не забувати українських військових, які билися з німецькими окупантами. Дату свята, до речі, обрано не випадково. Саме 22 вересня вважається початком підпільно-партизанського руху в Україні.

субота, 2 вересня 2017 р.

День знань 2017

1 вересня 2017 року Федорівський навчально-виховний комплекс радісно зустрічав своїх вихованців.

У цей день всім учням і колегам бажаю міцного здоров’я, терплячості, а головне щирого прагнення до нових знань. Нехай новий навчальний рік буде кращим за попередній і всі ваші бажання стануть реальністю!

середа, 30 серпня 2017 р.

неділя, 21 травня 2017 р.

День пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства та у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних  репресій 1937-1938 років, на підтримку ініціативи громадськості.

четвер, 18 травня 2017 р.

День боротьби за права кримськотатарського народу

Сьогодні, 18 травня, в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримських татар, а також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

вівторок, 9 травня 2017 р.

До Дня Перемоги

Кожного року травень нам приносить не тільки розмаїття кольорів, але свято багатьох поколінь – День Перемоги.
День Перемоги завжди був, є та буде особливим святом. 9 травня українці, разом з мільйонами людей з усього світу, відзначили 72-річницю Перемоги над нацизмом. Цього дня ми вшановуємо тих, хто пройшов палаючими стежками Другої світової війни, хто кував Перемогу в горнилі жорстоких боїв на фронтах, виніс важкі роки окупації та пекло таборів. Тих, хто підіймав з руїн та відбудовував Україну.

четвер, 4 травня 2017 р.

До дня пам’яті Чорнобильської трагедії

В межах шкільного тематичного тижня з охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності (24.04.-28.04.2017) був проведений урок-реквієм "Чорнобильська трагедія - одвічний слід на Україні".

вівторок, 18 квітня 2017 р.

Міжнародний день пам'яток історії та культури

Важливим складником історичної пам'яті будь-якої нації та народу є культурна спадщина. Тому в усьому світі 18-го квітня відзначають Міжнародний день історії та культури або День всесвітньої спадщини. Це свято всіх, хто цінує  культурну спадщину і пам’ятає історію своїх предків. В цей день згадують про те, що кожна країна - це унікальна історія та культура. Завдання цього свята - нагадати суспільству про необхідність збереження культурної спадщини.

середа, 5 квітня 2017 р.

5 квітня - день першої Конституції

Багато хто звик вважати, що першу у світі конституцію написали американці — ще 1787 року, а в Європі свої збірники законів представили прогресивні французи та поляки. Але українська конституція випередила інші країни більш, ніж на 80 років.
Сталось це у квітні 1710 року в містечку Бендери, що зараз на території Молдови, після поразки козацького війська у битві під Полтавою. Тоді вся старшина разом з Мазепою втекла на територію Османської імперії. Після смерті гетьмана обрали наступника — Пилипа Орлика.

пʼятниця, 17 березня 2017 р.

До 100-річчя Української революції 1917 року

В Україні сьогодні відзначають 100 років із початку революції і створення Української центральної Ради. Революція 1917-1921 років являє собою ряд подій, пов’язаних з національно-визвольною боротьбою українського народу.
Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція в Російській імперії.

субота, 11 березня 2017 р.

Віртуальний тур виставкою про Бабин Яр

Бабин Яр - це всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки нацистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних радянських громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, душевнохворих і ін.
Нацистські карателі знищували тут за національною приналежністю євреїв і ромів - жінок, старих і дітей, з ідеологічної - комуністів і комсомольців, а також тих, хто чимось не догодив владі "вищої раси".

неділя, 26 лютого 2017 р.

День супротиву Криму російській окупації

Три роки тому мешканці Криму вийшли на мирний марш, щоб продемонструвати свою солідарність з Україною. Наступного дня РФ вдалася до відкритої агресії і захопила півострів, взявши в заручники мільйони людей.

понеділок, 20 лютого 2017 р.

День Героїв Небесної Сотні

З нагоди Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні у Федорівському НВК пройшов урок-реквієм


Рівно три роки тому Герої Небесної Сотні гинули під кулями снайперів та "Беркуту", захищаючи право на свободу українців.
Ми пам'ятаємо.

неділя, 19 лютого 2017 р.

Річниця Державного Гербу України

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий Державний герб України. Конституцією також передбачений і Великий Державний герб, однак досі його не прийнято.
Тризуб — український національний герб, герб України у формі золотого тризубця особливої форми на синьому полі; у минулому — герб князів Рюриковичів і Київської держави. А чи пам’ятаєте ви що означає герб України?
Центральною геральдичною фігурою герба є Тризуб Володимира І Святого, великого князя київського, володаря Русі. Є понад сорок версій, які пояснюють походження та тлумачать суть тризуба.

неділя, 29 січня 2017 р.

Бій під Крутами

Цього дня 1918 року відбувся бій під Крутами — бій, що відбувся біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.
Бій більшовицьких військ генерала Михайла Муравйова із загонами УНР у полі біля залізничної станції Крути. 4-тисячній російській армії протистояло близько 600 українських вояків, із яких понад три сотні – національно свідомі київські студенти і гімназисти.
Бій набув в історії особливого значення завдяки героїзму української молоді, яка виконала наказ і захистила підступи до Києва, стримавши ворога протягом доби. Червоні втратили близько 300 бійців.

27 замордованих більшовиками із почестями перепоховали в Києві на Аскольдовій могилі 19 березня 1918 року. Трагічна загибель студентського загону під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Павло Тичина присвятив полеглим свій вірш «Пам'яті тридцяти». Насправді, всупереч усталеній думці, бій під Крутами не був поразкою українців, адже студенти й гайдамаки виконали наказ, затримавши ворога, зі значно меншими - в порівнянні з більшовиками - людськими втратами.
"Про Крути треба не кричати, а говорити тихо щоб розбудити совість..."

неділя, 22 січня 2017 р.

День Соборності України (день Злуки)

З нагоди Дня Соборності України у Федорівському НВК пройшла тематична лінійка
Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.